magister inżynier Fizyki Technicznej ze specjalnością Fizyka Medyczna (Politechnika Warszawska, 2012)
Gdzie zdobyłam/zdobyłem doświadczenie naukowe?
Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej (studia), Centralne Laboratorium Ochrony Radiologicznej (praca), Instytut Paula Scherrera (Szwajcaria) (staż)
fizyka medyczna
dozymetria
pomiary promieniowania jonizującego
termoluminescencja
wpływ promieniowania na organizmy żywe
radiobiologia
medycyna nuklearna
techniki jądrowe
ochrona radiologiczna
pomiary w sytuacjach awaryjnych
Co badam?
Jakie dawki pochłaniają ludzie narażeni zawodowo na promieniowanie jonizujące? Jak skuteczne są terapie izotopowe? Jak udoskonalić obecne detektory promieniowania? Co zrobić w razie dużej awarii radiacyjnej?
Z czego w popularyzacji jestem najbardziej dumna/dumny?
1. Uczestnictwo w pierwszym w Polsce stand-upie naukowym (2015).
2. Konsekwentne prowadzenie przez wiele lat kolejnych edycji Letnich Obozów Politechniki Warszawskiej dla młodzieży (2010-2015).
4. Realizacja filmów popularnonaukowych Experimentum Simplex (2015) i Adamed (2016).
5. Finał FameLabu (2012) i praca w Centrum Nauki Kopernik (2011-2013).
Gdy nie robię nauki...
Pracuję jako instruktor kajakarstwa, pływając po górskich rzekach w Alpach lub po morzu. Wspinam się na ściance, w skałach lub lodowcach, biegam, jeżdżę na nartach i łyżwach po zamarzniętych jeziorach. Kupuję książki, których nie nadążam czytać. Wkurzam się na rzeczywistość wokół i próbuję ją zmienić poprzez działalność w organizacjach pozarządowych.
Audycja z okazji rocznicy Czarnobyla
Zbliża się 31 rocznica katastrofy, z tej okazji warto porozmawiać o jej rzeczywistych skutkach i skonfrontować z innymi katastrofami przemysłowymi oraz z doniesieniami medialnymi. Podcast znajduje się TUTAJ
Dziewczyny na Politechniki - warsztaty z kuchni molekularnej
Z okazji 10. lecia akcji „Dziewczyny na Politechniki” na Politechnice Warszawskiej mieliśmy intensywny dzień – wykład w Małej Auli PW, warsztaty, spotkania seminaryjne… jeszcze po drodze wywiad dla Radia Kampus i dla Programu Pierwszego Polskiego Radia. Działo się:)
Rzeźby z piorunów!
Jak przy pomocy prądu z transformatora lub wiązki elektronów z akceleratora uzyskać... rzeźby? Odpowiedzi znajdują się w filmi!:)
Experimentum Simplex - film o radioterapii z użyciem CyberKnife
Czym zajmują się w pracy fizycy medyczni?
FUW – seminarium o druku 3d i onkologii
Na zaproszenie Zakładu Fizyki Biomedycznej Wydziału Fizyki UW opowiadałem o tym jak zastosowania druku 3D w radioterapii nabierają rozpędu – zarówno w kwestii drukowania modyfikatorów wiązki (bolusów i kompensatorów) jak, drukowania aplikatorów w brachyterapii jak i drukowania antropomorficznych fantomów człowieka lub poszczególnych narządów.